BIO

Kuba „JACK”Bociąga – vocal, gitara akustyczna

  Marcin „KASA”
Dawidowski – gitara elektryczna i akustyczna solo
  Rafał „RAV”
Ociepa – gitara akustyczna rytm
  Mateusz „NAZGUL”
Nienartowicz – cajon, djembe, instr. perkusyjne
             
jack   kasa   rav   nazgul
             
Wiek nieznany. Chodzą legendy, że ma na koncie już 70 wiosen. Oficjalna biografia mówi o 1981 roku jako o tym, w którym mały Jack pierwszy raz się wydarł i tego się trzymajmy. Chłop umie śpiewać – to pewne, a poopowiadać o swoich podróżach, których w swoim życiu odbył bardzo wiele, w trakcie koncertu także potrafi. Mały ciałem – wielki duchem. Politolog z wykształcenia, muzyk z zamiłowania, włóczykij z wyboru i zwolennik barów. Ot co.   Niepoprawny marzyciel, miłośnik gitarowego grania  z lat 60 i 70. Pierwsza jego gitara to przechodzony akustyk z breloczkiem Jimmiego Hendrixa . Jego ulubiony zestaw to:
przyjaciele, muzyka, whisky, dobra książka oraz filmy Romana Polańskiego.
  Pedagog z wykształcenia, z zamiłowania grajek. W zespole odpowiedzialny także za sprawy techniczne : nagłośnienie, oświetlenie. "Mam nadzieję, że kiedyś zajmować się będę tylko muzyką : tworzeniem jej i graniem…."   Krążą pogłoski, że pochodzi z Iranu i bada nasze zwyczaje, jednak on wciąż te plotki dementuje. Muzyk z przypadku. Ciągle pozostaje w szoku po pierwszym koncercie i tak to się już ciągnie od jakiegoś czasu. Bezsprzecznie najmłodszy i najprzystojniejszy członek zespołu. Cierpi na najbardziej pozytywny nałóg świata- planszówkoholizm przez co ciągle spóźnia się na próby.

 

 

aleje

AmperA to czterech indywidualistów tworzących zespół od 2012r. Zespół powstał z inicjatywy gitarzystów (Rafała Ociepy i Marcina Dawidowskiego), którzy wcześniej przez wiele lat grali prawdziwie ciężkie dźwięki. Po wielu latach mocnego grania zapragnęli w życiu odrobiny melancholii i spokoju. Na jednym z przeglądów młodych kapel w Częstochowie zespół spotkał Mateusza Nienartowicza oraz Kubę Bociąga. Powstał wtedy pomysł połączenia sił w akustycznym projekcie. Kolejne próby i koncerty pokazywały, że jest to droga, którą może podążać zespół AmperA. Ostatecznie w skład zespołu wchodzą: wokalista (Jakub Bociąga), dwóch gitarzystów (Marcin Dawidowski i Rafał Ociepa) oraz perkusjonista (Mateusz Nienartowicz).

Muzyka Ampery to połączenie różnych stylów i inspiracji muzycznych przedstawiona w akustycznych aranżacjach, z domieszką lekkiego pazura gitary elektrycznej. Zespół nie ogranicza się do tworzenia w jednym, sprecyzowanym stylu muzycznym. Utwory Ampery czerpią z rocka, bluesa, reggae, country, muzyki pop i nie tylko. Doświadczenie muzyczne gitarzystów sprawia, że aranżacje są przemyślane i dopracowane, szczególnie pod kątem akustycznego grania. Instrumenty perkusyjne wnoszą wiele do warstwy rytmicznej muzyki, ale nie zagłuszają tego co Amperę cechuje najmocniej, czyli przekazu jaki kryje się w piosenkach. Teksty często nawiązują do podróży i życiowych doświadczeń wokalisty, który od wielu lat podróżuje i zwiedził już ponad 60 krajów na całym globie. Są to opowieści o miłości, tęsknocie za podróżą i odległymi krajami oraz o przyjaźniach i relacjach z ludźmi na całym świecie.

AmperA od 2012 r. gra na różnych scenach i dla różnej publiczności kilkadziesiąt koncertów rocznie, zawsze dopasowując się do miejsca i grupy słuchaczy. Zespół pokazywał się niejednokrotnie u boku różnych znanych wykonawców polskiej sceny muzycznej. Elastyczność grupy sprawia, że AmperA w każdych warunkach czuje się komfortowo, co z kolei sprawia, że słuchacze zawsze dobrze wspominają koncerty.

W swoim dorobku AmperA ma jedno oficjalne wydawnictwo jakim jest płyta „4Strony” skupiająca najlepszy dotychczasowy dorobek grupy. Oprócz płyty zespół zrealizował także pięć teledysków. Również w tym wypadku zastosowano niecodzienne i nietuzinkowe rozwiązania. Animacje, niecodzienne scenografie i nieszablonowe pomysły, zupełnie jak w muzyce zespołu.

Można być zawsze pewnym, że AmperA gra „na żywo”. Niekłamana, naturalna energia sceniczna jest atrakcyjnym kąskiem dla słuchaczy, którzy preferują dźwięki prawdziwych instrumentów oraz żywych gardeł. Grupa zachęca wszystkich miłośników dobrego grania do śledzenia jej poczynań scenicznych, oraz ma nadzieję, że wniesie sporo pozytywnych emocji w otaczającą nas wszystkich rzeczywistość.

    
Najbliższy koncert

Info już wkrótce :)

Szybki kontakt

Booking koncertów:
Jakub Bociąga - 603403555
Marcin Dawidowski - 782782361
Mateusz Nienartowicz - 668153265
Rafał Ociepa - 606294000

Media:
lwicaelza@onet.poczta.pl; 603403555

Technika:
rafo2@interia.pl; 606294000

Przy organizacji koncertów współpracujemy z Agencją Artystyczną Perspektywy.

VIDEO